HOPA’DA ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ HAYIRLI OLSUN..

Artvin-Hopa’da üniversitelerin en sevimlisi Lütfü Akkaya okul öncesi Çocuk Üniversitesi açıldı. Hopa Şahin Tepesi Aden konutları yanında açılan Çocuk Üniversitesinin açılışına, Hopa Kaymakamı Ferit Gözükmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve Ticaret Odası Yönetim kurulu Üyeleri Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcıları Turan Şentürk, Sami Özçelik, Yusufeli Haber Çoruh’un Sesi gazetesi sahibi Cevdet Ağduman, DHA muhabiri Adem Güngör, AA muhabirleri Bayram Sarayoğlu, Yusuf Okur, İHA Muhabiri Ziya Akyldız,8. Gün gazetesi imtiyaz sahibi ve TRT Kemalpaşa temsilcisi Aydın Tatar ve miniklerin aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından konuşmalar bölümüne geçildi. 
“EĞİTİMDE HEPİMİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR”
Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’da yaptığı konuşmasında, “Okul öncesi eğitimde biz velilere ve öğretmenlere çok büyük görev düşüyor. Dün de onun tartışmasını yapıldı. İnşallah bizim velilerimizde çocuklarımızla daha iyi ilgilenirler. Hepimiz iş güç sahibiyiz. Kimi zaman gülmeyi unutuyoruz. Çocuklarımızın küçükken o gülüşlerini Allah eksik etmesin. Yine üniversite olarak açılan okulumuzda burada yetişen çocuklarımız gerçekten de üniversitelere gönderir de ülkemize hayırlı evlatlar yetiştiririz. Ben yine öğretmenlerime bu okulun açılışında, yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. “Dedi.

MERHUM LÜTFÜ AKKAYA’YI RAHMETLE 
ANIYOR, İBRAHİM AKKAYA’YI 
BÖYLE BİR KURUM KAZANDIRDIĞI
İÇİN KUTLUYOR, TEŞEKKÜR EDİYORUM

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini Hopa Kaymakamı, Ferit Görmez,Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Okul Öncesi Lüftü Akkaya Çocuk Üniversitesi Müdüresi Serpil Yılmaz ve eşi Uğur Yılmaz birlikte kestikten sonra okul gezildi. 3 katlı eğitim kurumunda okul öncesi için gerekli tüm fiziki şartların yerine getirildiği,
Dünyada ve Türkiye’de geçerli olan standartta donanım sağlandığı görüldü. Çocuklar için uygun mobilya, lavabo ve kaliteli oyuncaklar, yangın merdiveni, bahçe dizaynı ile Artvin’de örneği olmayan bir kurum olarak büyük beğeni topladı. 
Bahçesindeki satranç ve kapı girişinde duvarlarında çizilmiş resimlerde dikkat çekti. Karadeniz müziği Hopa Belediyesi olarak böylesine güzel ve anlamlı bir yola çıkan Serpil ve Uğur Yılmaz’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.