KAMUOYUNA DUYURULUR

İlçemiz içerisinden geçmekte olan uluslararası yol güzergâhın da özellikleHopa ilçe merkezinde gidiş-geliş iki yönlü olarak park eden tırlar ve diğer vasıtalar hem trafik anlamında kazalar başta olmak üzere büyük sıkıntılara neden olmakta hem de iyi bir görüntü arz etmemektedir. 
ilçemiz de meydana gelen son trafik kazasında kaybettiğimiz gençler bizleri ve kamuoyunu derinden üzmüş olup bir daha kazaların yaşanmaması hepimizin dileğidir. Bu dileği görüşmek üzere Hopa Belediye Başkanlığı,Hopa Kaymakamlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve sivil toplum örgütlerinin katıldığı toplantı gereği alınan kararlar şu şekildedir ; 
1: İlçe merkezinden geçen uluslararası yol güzergâhın da gidiş-geliş iki yönde de Tır ve Otobüs park ettirilmeyecek.
2: Hopa ilçe giriş-çıkış istikametinde yol kenarlarında trafik işaretleri ve levhaları konacaktır.
3: Hız kontrolü sağlamak amacıyla özellikle ilçe merkezinde elektronik radar uygulaması kurulması için çalışma başlatılacaktır.
4: Şehir içerisinde park yasağı sebebi ile belediyemiz dolgu alanı üzerinde bulunan tır parkı ve kopmuş otobüs parkı ( alınan kararlar doğrultusunda ) şehir içinde bulunan trafik yoğunluğunu azaltmak sebebiyle ücretsiz olarak nakliye ve otobüs sektörünün hizmetine sunulmuştur. 
5: 18 yaş altı küçüklere alkol ve sigara satışı yapan noktalara ciddi yaptırımlar yapılacaktır. 
6: 4250 sayılı kanunun 6/5. Maddesi gereği Saat 22.00’dan sonra büfelerde alkol satışı yasaklanmış olup, tedarik eden noktalara ciddi yaptırımlar yapılacaktır. 
HOPA BELEDİYE BAŞKANI 
NEDİM CİHAN